آگاهی از نحوه ی کار با ریموت کنترل کولر های گازی می تواند منجر به استفاده بهینه تر از این دستگاه بشود. اغلب ممکن است خریدار پس از نصب کولر گازی در خانه یا محل کار از نحوه ی استفاده ریموت کنترل اطلاعاتی نداشته باشد و حتی با اشتباهات خود سبب آسیب به دستگاه شود. در ادامه با عملکرد ریموت کنترل کولر گازی جنرال طرح لبخند و نحوه استفاده از آن آشنا خواهیم شد.

آموزش استفاده از کنترل کولر گازی جنرال طرح لبخند

این ریموت کنترل برای کولر های سری لبخند، گلد و سایر مدل های جنرال طراحی شده است و دارای دو حالت سرد و گرم و سرد می باشد. این ریموت کنترل علاوه بر ظاهری زیبا دارای دکمه هایی خوش دست و برآمده می می باشد که کار کردن با آن را راحت و لذت بخش می کند. از مزایای دیگر آن می توان به دستگاه تهویه هوای باکیفیت در کنار قیمت مناسب اشاره کرد.
این دستگاه دارای دو قسمت داخلی و خارجی می باشد. وظیفه ی خنک کردن گاز بر عهده ی قسمت خارجی می باشد که بیرون اتاق یا سالن و در فضای باز نصب می شود. بدنه این قسمت فلزی بوده و وظیفه ی وزش باد خنک را داشته و باید آن را روی پایه های مخصوص نصب کرد. نحوه ی فعالیت دستگاه را می توان از روی نشانگر های روی بدنه دریافت کرد. فیلتر های موجود در پنل داخلی سبب بهبود کیفیت هوا می شود.

دکمه های موجود در ریموت کنترل جنرال

دکمه خاموش و روشن
جهت خاموش و روشن کردن کولر گازی از دکمه ی ON/OFF که به رنگ قرمز بر روی ریموت کنترل قرار دارد، استفاده می کنیم.

دکمه مود یا انتخاب وضعیت عملکرد
از این دکمه جهت انتخاب پنج عملکرد دستگاه کولر های گازی استفاده می شود که شامل عملکرد خودکار، عملکرد رطوبت زدایی، عملکرد خنک کننده، عملکرد گردش هوا و عملکرد گرم کننده می باشد. برای انتخاب یکی از این عملکرد ها باید بر روی این دکمه چندین بار فشار داده تا عکس عملکرد مورد نظر بر روی صفحه دیجیتال نمایش داده شود. در ادامه با این 5 عملکرد آشنا خواهیم شد.

عملکرد خودکار
جهت ایجاد یک دمای مشخص از این عملکرد استفاده می شود. در زمان انتخاب این دکمه باید میزان دمای مطلوب خود را با استفاده از دکمه های تنظیم کننده ی هوا تعیین کنید. هم چنین با فشار دادن دکمه سرعت فن، سرعت چرخش پنکه فعال را مشخص کنید.

عملکرد رطوبت زدایی
یکی از مواردی که رفاه و آسایش خریداران را تامین می کند استفاده از این عملکرد است که از طریق آن می توان رطوبت بیش از اندازه ی محیط را کنترل و از شرجی شدن هوا جلوگیری کرد. زمانی که دکمه مود را فشار می دهید بر روی صفحه نمایش علامت قطره مشخص می شود و این عملکرد فعال می شود. ولی تنظیم آن به صورت خودکار صورت می گیرد.

عملکرد خنک کننده
کاربرد این عملکرد در خنک و سرد سازی دمای محیط می باشد که با استفاده از دکمه های بالا و پایین می توان آن را تنظیم کرد.

عملکرد گردش هوا
این عملکرد وظیفه ی تهویه محیط و گردش هوا را دارد.

عملکرد گرم کننده
با استفاده از این عملکرد می توان محیط را اعم از منزل یا اداره گرم کرد. کافی است حالت مورد نظر خود را انتخاب کرده و با استفاده از دکمه های تنظیم کننده، دمای محیط را تعیین کنید.

دکمه سویینگ
پره های موجود در پنل کولر گازی وظیفه ی انتشار باد را به عهده دارند. زمانی که شما از دکمه SWING استفاده می کنید انتشار باد به صورت عمودی خواهد بود. اگر قصد متوقف کردن آن را نیز داشته باشید کافی است بر روی این دکمه دو بار فشار دهید.

دکمه فن
زمانی که به هوای خنک یا گرم نیازی ندارید می توانید از این دکمه جهت جابه جایی هوای داخل با هوای بیرون استفاده کنید. زمانی که از این دکمه استفاده می کنید فعالیت کمپرسور متوقف شده و فن داخلی کار خود را جهت تعویض هوا انجام می دهد.

دکمه سرعت
می توان با استفاده از این دکمه سرعت انتشار باد کولر را تنظیم کرد که در چهار حالت کم، متوسط، زیاد و اتوماتیک وجود دارد.

دکمه هلث Health
این دکمه با رنگ زرد و به شکل استیکر لبخند بر روی ریموت کنترل قرار دارد که هنگام استفاده از آن شکل خورشید در صفحه نمایشگر دیده می شود. کاربرد این دکمه تولید دمای مطلوب  در هر موقع از سال میباشد.

دکمه حالت خواب
همان طور که از نام این دکمه پیدا است زمانی که این دکمه را فشار می دهید حالت خواب را فعال کرده اید. به این معنی که هوای داخل اتاق با دمایی مناسب برای خواب و استراحت شما تنظیم می شود.

نگهداری از ریموت کنترل کولر گازی

نگهداری مناسب و درست از ریموت کنترل بسیار با اهمیت می باشد چرا که آن ها به صورت اختصاصی برای برند و مدل کار خود کارایی دارند. هم چنین جایگزینی ریموت جدید مستلزم صرف هزینه است و یا حتی ممکن است جهت یافتن همان مدل با مشکل مواجه شوید.