نحوه استفاده از ریموت کنترل کولر گازی ایران رادیاتور

کولر گازی ایران رادیاتور دارای ظرفیت های 6000 تا 24000 btu می باشد. این کولر گازی تنها قابلیت تولید سرما را داشته و در بازار عرضه می شود. طراحی آن نیز به گونه ای می باشد که از کم ترین میزان مصرف انرزی استفاده شود. رده ی انرژی کولر گازی ایران رادیاتور  A بوده و این رده نشان دهنده ی بازدهی بسیار مطلوب کولر گازی همراه با کم ترین میزان مصرف انرژی می باشد.

کمپرسور استفاده شدن در کولر گازی توشیبا، کمپرسور GMCC روتاری بوده که برای مناطق معتدل و مرطوب کارکرد دارد. گاز مبرد به کار رفته در این کمپرسور نیز از نوع R410 می باشد. این گاز مبرد به گونه ای ساخته شده است تا با محیط مورد استفاده کاملا سازگار باشد. به دلیل اهمیت کاربرد ریموت کنترل کولر های گازی در ادامه این مقاله شما قصد داریم شما را با نحوه عملکرد ریموت کنترل کولر گازی ایران رادیاتور آشنا کنیم.

قبل از معرفی کلید های تعبیه شده بر روی ریموت کنترل کولر گازی باید توجه داشته باشید که جهت استفاده از ریموت کنترل، نباید مانعی در حد فاصل ریموت و گیرنده روی یونیت داخلی قرار بگیرد. هم چنین حداکثر فاصله میان آن ها 10 متر می باشد. هم چنین از قرار دادن ریموت کنترل کولر گازی خود  در معرض مستقیم نور آفتاب و یا در مجاورت منابع گرمایی خودداری کنید.

دکمه های ریموت کنترل کولر گازی ایران رادیاتور

دکمه ON / OFF

دکمه ی ON و OFF همان طور که از نامشان پیداست جهت روشن و یا خاموش کردن دستگاه استفاده می شوند که با یک بار فشار دادن این دکمه می توانید اسپیلت را بر اساس آخرین تنظیماتی که روی آن انجام دادید روشن کنید.

دکمه RESET

این دکمه که در پایین ترین نقطه ی ریموت کنترل و به شکل دایره ای بسیار کوچک قرار گرفته است وظیفه ی تنظیم کولرگازی به تنظیمات اولیه آن را دارد و با استفاده از این دکمه کلیه ی تنظیمات صورت گرفته ابطال شده و مجددا به حالت اولیه باز می گردد.

دکمه SLEEP

با استفاده از این دکمه مکانیزم خواب فعال می شود. این حالت جهت استفاده از هوای مطلوب در هنگام خواب می باشد. برای خاموش کردن و غیر فعال کردن این حالت نیز کافیست یک بار دیگر این دکمه را فشار دهید.

دکمه SMART

این دکمه وظیفه ی قرار دادن دمای دستگاه در حالت هوشمند را دارد.

دکمه LOCK

دکمه لاک که کارکرد آن بیشتر در مکان های عمومی می باشد، جهت قفل کردن صفحه کلید بر روی یونیت داخلی را دارد.

دکمه AUTO CLEAN

با استفاده از این دکمه حالت تمیز کردن خودکار فعال می شود. از این عملکرد قبل و بعد از حالت خنک کردن و رطوبت گیری استفاده می شود.

دکمه MODE

با فشار دادن دکمه ی مود می توان حالت دستگاه را از جهت سرمایش و گرمایش انتخاب و فعال کرد.

دکمه AIR FLOW

جهت راست و یا چک کردن دمپر های داخلی کولر گازی از این دکمه استفاده می شود.

دکمه TURBO

با استفاده از این دکمه، اسپیلت با بالاترین میزان قدرت خود به صورت خودکار شروع به کار می کند. البته این حالت تنها در حالت گرمایش و سرمایش انجام می گیرد.

دکمه LIGHT

جهت خاموش و یا روشن کردن صفحه نمایش پنل داخلی از این دکمه استفاده می شود.

دکمه TIME / OFF  و TIME / ON

عملکرد این دکمه ها در برنامه ریزی خودکار کولر گازی جهت روشن و یا خاموش کردن دستگاه می باشد.

دکمه SPEED

جهت تغییر دور فن یونیت داخلی از دکمه اسپیت استفاده می شود.

دکمه + و –

برای افزایش دما و زمان اسپیلت از دکمه + و جهت کاهش دما و زمان آن از دکمه – استفاده می شود.

دکمه SWING

با فشار دادن بر روی دکمه ی اسوینگ می توان حالت های فن را انتخاب کرد. در این حالت تنها یونیت داخلی فعال بوده و کمپرسور روشن نمی شود.

دکمه FAN

همان طور که از نام دکمه ی فن مشخص است، با استفاده از این دکمه کولر بر روی حالت فن قرار گرفته و مانند دکمه اسوینگ در این حالت  تنها یونیت داخلی فعال بوده و کمپرسور روشن نمی شود.

دکمه DRY

با استفاده از این حالت، دستگاه بر روی حالت رطوبت زایی قرار خواهد گرفت.

دکمه COOL

با استفاده از این حالت، دستگاه بر روی حالت سرمایش قرار خواهد گرفت.

دکمه HEAT

با استفاده از این حالت، دستگاه بر روی حالت گرمایش قرار خواهد گرفت.