راهنمای خرید کولرگازی

راهنمای خرید کولرگازی

هنگامی‌که در روزهای گرم تابستان از دست گرمای زیاد به منزل پناه می‌بریم، هیچ‌چیز بیشتر از یک کولر گازی و هوای خنک نمی‌تواند خستگی را از تن درآورد. اگر فکر می‌کنید این موضوع در حد و اندازه‌ی «شیره را خورد و گفت شیرین است» ملانصرالدین سهل و برای هر کودکی قابل درک است، نیمی از راه را درست رفته‌اید! ادامه‌ی این مسیر مسلما به رفتن به پشت بام و تعمیر کولر گازی ختم نمی‌شود؛ بلکه می‌خواهیم برای خرید یک کولر گازیِ نو راهنمایی‌تان کنیم. راهنمایی که برای ادامه‌ی این مسیر در اختیارتان قرار دهیم باعث می‌شود در هنگام خرید کولر گازی، تقریبا همه‌چیز را بدانید و خرید موفق‌ و دلچسب‌تری داشته باشید. سعی کرده‌ایم چیزهایی را برای‌تان لیست کنیم که در هنگام خرید با آن‌ها مواجه می‌شوید و برایتان سوال ایجاد می‌کنند. برویم و ببینیم برای در اختیار داشتن یک عصای جادوگری که می‌تواند هوای گرم تابستان را به هوای یخ زمستانی تبدیل می‌کند دانستن چه چیزهایی لازم است.

شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشد که هنگام پیاده‌روی در یک روز گرم تابستان، ناگهان باد خنکی را از داخل یک پاساژ یا مغازه احساس ‌کنید. در آن لحظه بیشتر ما دوست داریم که در هوای مطبوع کولر، مشغول استراحت باشیم. اگرچه تاکنون بیشترین وظیفه‌ی خنک‌کردن محیط بر عهده‌ی کولرهای آبی بوده،‌ دیگر وقت آن رسیده که کولر های گازی جایگزین آن ها شوند. برخی از مدل‌های کولرهای گازی علاوه‌بر ایجاد سرما می‌توانند نقش گرمایشی نیز داشته باشند. در خرید کولرگازی نکات زیادی را باید در نظر گرفت. شناخت دقیق انواع کولرهای گازی، توجه به مشخصات محل نصب، ابعاد اتاق، توجه به شرایط اقلیمی، نوع کمپرسور و… نکاتی هستند که باید آن‌ها را در خرید خود لحاظ کنیم. با مراجعه به سایت دیجی‌کالا و رسته‌ی کولر گازی، ضمن مشاهده‌ی مدل‌های مختلف، می‌توانید کولر مورد نیاز خود را خریداری کنید.

تفاوت کلی کولر آبی و کولر گازی

در کولر آبی، دمای خانه نسبت به دمای بیرون حداکثر ۵ درجه خنک‌تر می‌شود. مدیریت دما به دلیل نداشتن ترموستات ممکن نیست. به‌دلیل رطوبت زیاد، بیماری‌هایی مانند روماتیسم تشدید می‌شوند. فیلتر تصفیه‌ی هوا ندارند و آلاینده‌ها وارد خانه می‌شوند. نگهداری و تعویض پوشال و سرویس سالیانه، هزینه‌ی زیادی دارد. سروصدای زیادی در حدود ۶۰ دسی‌بل تولید می‌کنند. عملکرد آن ها ساده است و تنظیم خاصی ندارند.

‌ خنک‌کنندگی کولرگازی، تحت تاثیر دمای بیرون نیست. دمای دل خواه، به‌طور مثال از ۱۸ تا ۳۰ درجه قابل تنظیم است. رطوبت هوا کاهش و به صورت آب مقطر تخلیه می شود. از طریق فیلترهای مختلف، هوای خانه پالایش و تصفیه‌ می‌شود. بعد از ۳ تا ۵ سال نیاز به سرویس پیدا می‌کنند. سروصدای کمی دارند که به ۱۹ تا ۵۵ دسی‌بل می رسد. دارای امکان تغییر جهت، سرعت، وزش و زاویه‌ی باد و تعیین زمان خاموشی است.